دکتر وحید رضا حکمت

 • جراح و متخصص چشم
 • فوق تخصص گلوکوم

سوابق تحصیلی:

 • پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1377 لغایت 1384
 • تخصص چشم دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1385 لغایت 1389
 • فلوشیپ گلوکوم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1394 لغایت 1395

مهارت ها:

 • جراحی آب مروارید (کاتاراکت)
 • لیزیک
 • بلفاروپلاستی
 • جراحی آب سیاه (گلوکوم)

اطلاعات تماس:

آدرس روزهای معاینه تلفن
تهران، ضرابخانه، خیابان فرخی یزدی، نبش خیابان ششم، پلاک 44، طبقه سوم
آدرس مطب روی نقشه
یکشنبه و سه شنبه

ساعت 4 تا 7 عصر
02126713432

09120542586
بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نگاه شنبه ساعت 4 تا 6 عصر

پنجشنبه ساعت 9 تا 11 صبح
02191311479

جهت جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) با این شماره تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09386002377

تازه ها

بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی

با گذر زمان، تغییراتی در چهره رخ می‌دهد. به عنوان مثال، پوست صورت و بافت‌های زیر پوست، شل و ریزشی می‌شوند که باعث تجمع چربی در برخی نقاط پوست می‌شود، به ویژه در اطراف چشم‌ها.

 

علائم افزایش سن بر روی پوست اطراف چشم عبارتند از:

 • افتادگی ابرو و پلک بالا
 • ظاهر شدن چین و پفک بر روی پلک‌ها
 • شل شدگی و آویزان شدن پوست پلک بالا
 • پف در پلک‌ها به دلیل تجمع چربی زیر پوست

این تغییرات باعث کوچک‌تر شدن چشم‌ها و ظاهر خسته و پیرتر فرد می‌شود. همچنین، افتادگی پلک بالا ممکن است باعث کاهش دید فرد شود.

برای رفع این مشکلات، جراحی بلفاروپلاستی گزینه‌ای مناسب است. این جراحی به صورت “بلفاروپلاستی پلک بالا” و “بلفاروپلاستی پلک پایین” انجام می‌شود و باعث رفع افتادگی، چین و پف در این منطقه می‌شود.

بلفاروپلاستی در اصفهانبلفاروپلاستی که به عنوان لیفت پلک نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک ها انجام می شود. می توان آن را روی پلک های بالا، پلک های پایین یا هر دو انجام داد.

 

اهداف اصلی بلفاروپلاستی عبارتند از:

1. از بین بردن پوست اضافی:
با گذشت زمان، پوست اطراف پلک ها می تواند شل و شل شده و ظاهری خسته یا پیر ایجاد کند. بلفاروپلاستی این پوست اضافی را از بین می برد و ناحیه اطراف چشم را سفت می کند.

2. برداشتن یا تغییر موقعیت چربی:
چربی می تواند در اطراف پلک ها جمع شود و باعث برآمدگی یا پف کردگی شود. در طی بلفاروپلاستی، این چربی اضافی ممکن است برداشته شود یا برای ایجاد یک کانتور صاف‌تر تغییر مکان دهد.

3. سفت شدن ماهیچه ها:
عضلات اطراف پلک ها با افزایش سن ضعیف می شوند و باعث افتادگی پلک های بالایی می شوند. بلفاروپلاستی می تواند این ماهیچه ها را سفت کند و پلک های بالایی را بلند کند.

 

 

انواع بلفاروپلاستی:

1. بلفاروپلاستی فوقانی:

پوست، چربی و ماهیچه اضافی در پلک بالایی را برطرف می کند.

2. بلفاروپلاستی پایین:

پلک های تحتانی را هدف قرار می دهد، چربی را از بین می برد یا تغییر موقعیت می دهد و پوست را سفت می کند.

 

بلفاروپلاستی را می توان به دلایل عملکردی یا زیبایی انجام داد. از نظر عملکردی، می تواند بینایی را با از بین بردن خطوط انسدادی دید ناشی از افتادگی پلک بهبود بخشد. از نظر زیبایی، می تواند ظاهر چشم ها را جوان کند و ظاهری جوان تر و با طراوت ایجاد کند.

 

توجه به این نکته ضروری است که بلفاروپلاستی یک روش جراحی است و خطراتی مانند خونریزی، عفونت، جای زخم و تاری دید موقت را به همراه دارد. باید توسط جراح پلاستیک یا جراح پلاستیک مجرب و با تجربه (متخصص جراحی پلاستیک دور چشم) انجام شود.

 

زمان نقاهت برای بلفاروپلاستی می‌تواند متفاوت باشد، اما اکثر بیماران حدود 1-2 هفته پس از عمل، تورم، کبودی و مقداری ناراحتی را تجربه می‌کنند.

دکتر وحید رضا حکمت متخصص چشم پزشکی، تجربه و مهارت بالایی در درمان بیماری های چشمی و جراحی زیبایی چشم دارد. شما می توانید برای دریافت نوبت ویزیت و انجام جراحی زیبایی پلک یا جراحی بلفاروپلاستی در تهران با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.